For Immediate Release: 2/25/2008 10:58:38 AM
Contact: Benjamin Marvin , (518) 454-5102
THE COLLEGE OF SAINT ROSE FALL 2007 GRADUATES
The College of Saint Rose awarded undergraduate and graduate degrees and certificates of Advanced Study to 1,224 students who completed their requirements in summer and fall 2007.
Students are listed alphabetically under their counties, hometowns and degrees or certificates awarded. Students from outside of New York follow those from within the state.
INTERNATIONAL
UKRAINE
DNEPRODZERZHINSK:
Master of Business Administration: Svitlana Palona
UNITED KINGDOM
LONDON, ENGLAND:
Bachelor of Science: Chantelle Asante
NEW YORK STATE
ALBANY COUNTY
ALBANY:
Bachelor of Arts: Lisa Marie Apple, Elizabeth Courcelle, Timothy Dansereau, Joshua Formica, Darren Gluskin, Josette Langlois, Andrea Pamadora, Heather Williams, Lara Williamson
Bachelor of Fine Arts: Meghan Murphy, Jason Shaefer
Bachelor of Science: Katelyn Brown, Jennifer Carey, Jackie Carman, Samuel Chang, Denise Chisholm, Michael Croyle, Jennifer DeVoss, Joelle Ingram, Lindsay Marchetti, Scott Miller, Matthew O'Brien, Jessica Reichert, Mattia Sidoti, Marissa Skinner, Daniel Tetreault, Krystle Unser
Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration: Sara Veeder
Combined Bachelor of Science/Master of Science: Eric Bell
Certificate of Advanced Study: Julie Barber, Peter De Witt, Elizabeth Hickox, Timothy Hulihan, James Lovett, Theresa Moran, Michelle Newman, Jeffrey Palmer, Giovanni Virgiglio, Cecily Wilson
Master of Arts: Zartasha Samson, Ryan Sgroi
Master of Business Administration: Joey Benincasa, Ann Blamire, Thomas Cote, Mark Duffy, Rose Fiddemon, Thomas Hammond, Brian Maclutsky, Naja McKenzie, Jay Raymond, Sheiliesh Williams
Master of Science: Kurt Barney, Lorraine Graham, Ebah Ngole, Joseph Panza, Andrew Placito, Joan Schweitzer, Donovan White
Master of Science in Education: Amy Allen, Fatma Avcioglu, Dwayne Bass, Steven Bassett, Jennifer Beach, Laurie Bleichert, Renee Boisvert, Kevin Calacone, Teresa Carlton, Gina Corcione, William DeSantis, Cindy Dean, Nicole Drury, Jessica Dunn, Steven Gigliello, Natalie Grandy, Megan Haley, Lisa House, Tara Hyatt, Leah Jachym, Rose Kaiser, Alma Kanic-Franco, Corinne Kirschenheiter, Karen Lauver, Gustavo Loor, Amanda Madore, Olivia Mars, Cherie McDonald, Rebecca McDonald, Trisha McLean, Amanda McNeal, Nicole Miller, Katherine Morales, Stephen Motto, Erin Murphy, John OClair, Kelly O'Connor, Jonathan Parker, David Preston, Jessie Richards-Marquart, Kevin Rosch, Darko Sedlar, Teresa Sharrow, Matthew Shaw, Bridget Stackman, Santina Stewart, Richard Terwilliger, Seth Trego, Janelle Ucci, Sarah Van Alstyne, Vanessa Volpe
ALTAMONT:
Certificate of Advanced Study: Meri-Beth Spring
Master of Science in Education: Adriene Bush, Melinda Mackesey
BERNE:
Bachelor of Fine Arts: Crystal Walters
Bachelor of Science: Melissa Alexander
Master of Science in Education: Shelby Murphy, Danielle Schneible, Erin Snyder
COHOES:
Bachelor of Science: Scott Kurzynski, Katie McKinney
Master of Science: Vita Velikov
Master of Science in Education: Amy Donovan, Julie Redmond-Raymond
COLONIE:
Bachelor of Arts: Tom Caprood
Certificate of Advanced Study: Allan Lockwood
Master of Science in Education: Lindsay Siggia
DELMAR:
Bachelor of Arts: Megan Boucher, James Carusone, James Susser, James Tougher, David Zirpoli
Bachelor of Science: Kimberly Harrison, Pamela Hoffmeister
Certificate of Advanced Study: Michael Rosenthal
Master of Arts: Susan Barranca
Master of Science in Education: Kimberly Bellizzi, Rachel Bellizzi, Kristen Bennett, Kelly Boyea, Jason Danz, Abbey Martin, Kim Migliozzi, Christopher Reddy
GLENMONT:
Master of Business Administration: Benjamin Barrowman
Master of Science: Gregory Swift
Master of Science in Education: Laura Dembling, Kathleen Fishman
GUILDERLAND:
Master of Business Administration: Valerie Caputo
Master of Science in Education: Rachelle Colloton, Patricia Hoffman, Laura Peartree, Renata Relyea, Marc Vachon
LATHAM:
Bachelor of Arts: William Chard
Bachelor of Fine Arts: Katie Stannard
Bachelor of Science: Lauren Cannon, Alison Schermerhorn, Janine Schreiber, Aleksandra Szymanska
Master of Business Administration: Kenneth Bullock, Jane Gardner
Master of Science in Education: Jennifer Luck, Hina Memon, Haley Muir, Kyle Tomlinson
LOUDONVILLE:
Master of Science in Education: Brett Fortran, Tamara Ranalli, Daniel Segal, Amanda Wiehe
MENANDS:
Bachelor of Science: Katerina Clemenzi, Brianna DiBiase
Certificate of Advanced Study: John Nevins
Master of Science in Education: Shayna Melnyk
RAVENA:
Bachelor of Science: Sarah Dennis, Darlene Mergendahl
Master of Science in Education: Samantha Eissing
RENSSELAERVILLE:
Master of Science in Education: Rochelle Rowlee
SELKIRK:
Certificate of Advanced Study: Sarah Cross
Master of Science in Education: Jeffrey Chambers
SLINGERLANDS:
Bachelor of Science: John Googas
Master of Science in Education: Danielle Hebert, Lisa Ricciardelli, Stephanie Van Hatten, Stephanie Zych
SOUTH BETHLEHEM:
Master of Business Administration: Elizabeth Pulice
VOORHEESVILLE:
Bachelor of Science: Elaine Monterosso, Patrick Ryan
Certificate of Advanced Study: Julie Corron
Master of Business Administration: Julie MacKenzie
Master of Science in Education: Julie Corron, Emily Osterhout, Sandra Pelletier
WATERVLIET:
Bachelor of Arts: Bakeisha McCall
Bachelor of Science: Courtney Jasniewski, Scott Pallone
Master of Business Administration: Erin Doherty, Evan Gentile, David Pitaniello
Master of Science in Education: Katherine Jahn, Meghan Morrissey, Martin Ngo, Kristin Otis, Mary Schreck
BROOME COUNTY
KIRKWOOD:
Bachelor of Science: Kyle Blair
CAYUGA COUNTY
STERLING:
Master of Science in Education: Amy Sargent
CHEMUNG COUNTY
ELMIRA HEIGHTS:
Master of Science in Education: Jennifer Parker
HORSEHEADS:
Master of Science in Education: Katrina Dunning
CHENANGO COUNTY
BAINBRIDGE:
Master of Business Administration: Kathryn Spidle
COLUMBIA COUNTY
GERMANTOWN:
Bachelor of Science: Kristin Fenn
Combined Bachelor of Science/Master of Science: Thaddeus Andrus
Master of Science in Education: Brittany Bohnsack
GHENT:
Certificate of Advanced Study: Jacqueline Gammerman, Jill Hanley
HUDSON:
Master of Science in Education: Megan Bouchard
KINDERHOOK:
Certificate of Advanced Study: Donna Accuosti
Master of Science in Education: William Wendelken
MALDEN BRIDGE:
Master of Science in Education: Mariadelourdes Benton
OLD CHATHAM:
Master of Science in Education: Danielle Hammell
STUYVESANT:
Master of Business Administration: Erin Freund-Mavrides
Master of Science in Education: Erin Maher
VALATIE:
Master of Science in Education: Regan McDonnell, Rebecca Winn
DELAWARE COUNTY
DAVENPORT:
Master of Science in Education: Rachel Sherwood
DUTCHESS COUNTY
BEACON:
Master of Science in Education: Kathryn Ash
DOVER PLAINS:
Certificate of Advanced Study: Milagros Ramos-Galan
FISHKILL:
Certificate of Advanced Study: Hilary Roberto
LAGRANGEVILLE:
Bachelor of Arts: Meredith Freebern
MILLBROOK:
Master of Arts: Leah Rizzo
Master of Science in Education: Tiffany Wilson
PAWLING:
Bachelor of Arts: Alicia Ignarra
POUGHKEEPSIE:
Bachelor of Science: Karen Bosco
Master of Science in Education: Rebecca Kassirer, Alison Mayer
POUGHQUAG:
Master of Science in Education: Michelle Ryan
RED HOOK:
Master of Science in Education: Brenda Bloomer, Theresa Reetz
WINGDALE:
Bachelor of Science: Nicole Way
ERIE COUNTY
TONAWANDA:
Bachelor of Science: Kaitlyn Miller
ESSEX COUNTY
TICONDEROGA:
Bachelor of Arts: Nicholas Peria
FULTON COUNTY
BROADALBIN:
Certificate of Advanced Study: Susan DeRocker
DOLGEVILLE:
Master of Science in Education: Michelle Primeau
GLOVERSVILLE:
Bachelor of Science: Michelle Gentile, Jessica Hansen
Certificate of Advanced Study: Rosanne Plumadore, Lisa Priolo, Daniel Salvagni
Master of Science in Education: Elizabeth Carey, Jennifer Green, Jamie McRedmond, Timothy Veeder
JOHNSTOWN:
Bachelor of Arts: Shannon Egan
Bachelor of Science: Jennafer Hall, Carrie Palombo
Certificate of Advanced Study: Joan Libby
Master of Science in Education: Leigh Jennings, Julie St. Amour
NORTHVILLE:
Bachelor of Science: Bobbie Smith
Master of Science in Education: Lisa Abrams
GREENE COUNTY
ATHENS:
Master of Arts: Kent Sopris
CORNWALLVILLE:
Bachelor of Arts: Danielle Carroll
FREEHOLD:
Certificate of Advanced Study: Rosalie Cornell
GREENVILLE:
Bachelor of Science: Lisa Rand Meyer
Master of Science in Education: Christopher Ahlf
WEST KILL:
Master of Science in Education: Nina Berger
WINDHAM:
Bachelor of Arts: Genevieve Valenti
Master of Science in Education: Thomas Corbett
HERKIMER COUNTY
DOLGEVILLE:
Master of Science in Education: Lindsey Ardoin
FRANKFORT:
Master of Science in Education: Julie Talerico
JORDANVILLE:
Master of Science in Education: Mary Starring
LITTLE FALLS:
Certificate of Advanced Study: Dale Turner
Master of Science in Education: Stacey Barnett
JEFFERSON COUNTY
GLEN PARK:
Bachelor of Science: Erin Smyth
LEWIS COUNTY
WEST LEYDEN:
Certificate of Advanced Study: Anne Kent-Kwasniewski
MADISON COUNTY
CANASTOTA:
Master of Science in Education: Richard Champion
CAZENOVIA:
Bachelor of Arts: Jennifer Deuel
Bachelor of Fine Arts: David Addante
MONTGOMERY COUNTY
AMSTERDAM:
Bachelor of Arts: Andrea Lucynski, Lisa Orapello
Bachelor of Science: Barbara Blakely, Christina Denney, Carie Field, Brian Mack, Melissa Michaels
Certificate of Advanced Study: Patricia Kilburn, Susan Marks
Master of Science in Education: Kyle Landrio, Sarah Lieckfeldt, Natalie Russo
CANAJOHARIE:
Bachelor of Science: Ashley May
FORT PLAIN:
Bachelor of Science: Brenna Kirkpatrick, Kirsten Tompson
Certificate of Advanced Study: Dolores Hayes, Jennifer Waite
FULTONVILLE:
Bachelor of Science: Amber Wadsworth
Master of Science in Education: Michelle Egelston
HAGAMAN:
Bachelor of Science: Michele Tomlinson
PALATINE BRIDGE:
Master of Science in Education: Staci Stemmle
SPRAKERS:
Master of Science in Education: Tanya Shefczuk
NASSAU COUNTY
ALBERTSON:
Certificate of Advanced Study: Jill Romano
BALDWIN:
Certificate of Advanced Study: Dorothy Cush, Mona Narcisse-Galette, Clement Richard, Andre Williams, Renee Williams
Master of Science in Education: Marie Bernier
BAYVILLE:
Certificate of Advanced Study: Michael Singe
BELLMORE:
Certificate of Advanced Study: Candice Lowe, Marissa Lynch, Andrew Meyer, Valerie Vacchio, Andrew Wilson
BETHPAGE:
Certificate of Advanced Study: Joseph Zaidinski
EAST MEADOW:
Certificate of Advanced Study: Robin Croudo, Richard Mangeri
ELMONT:
Certificate of Advanced Study: Natalya Hogan, Stacey Taylor, David Zimmerman
Master of Science in Education: Hassan Fuller
FLORAL PARK:
Certificate of Advanced Study: Taryn Saridis
FREEPORT:
Certificate of Advanced Study: Dorothea Geiger, Marie Granthe, Marnie Hazelton, William Mulfinger, Gina Vetere
GLEN HEAD:
Master of Science in Education: Kara Kelly
GREAT NECK:
Certificate of Advanced Study: Robert Klein
Master of Science in Education: Robert Klein
HEMPSTEAD:
Certificate of Advanced Study: Denise Lanier, Barbara Lowell, Kenneth Smith
Master of Science in Education: Veronica Burnham, Denise Lanier
HICKSVILLE:
Certificate of Advanced Study: Christopher Fedorczak, Jennifer Iovine
INWOOD:
Certificate of Advanced Study: Jamie Azcona
LEVITTOWN:
Certificate of Advanced Study: Wanda Garcia, Tara Rhodes, Jennifer Thearle
LONG BEACH:
Certificate of Advanced Study: Barbara Kornblatt, Joanne Leibrock, Vincent Leone, Mary Ann Scott, Vincent Tetro
LYNBROOK:
Certificate of Advanced Study: Robert Anderson, Kemaaleka Clarke, Christopher DiMaio, Amy Rogan, Elizabeth Urena-Alvarez
MALVERNE:
Certificate of Advanced Study: Peter Mastrota
MASSAPEQUA:
Certificate of Advanced Study: Antonio Benito, Nicole Culella, Dominick Fontana, Christine Steinmann, Renee Tarzia, Shawnee Warfield
Master of Science in Education: Shawnee Warfield
MASSAPEQUA PARK:
Certificate of Advanced Study: Scott McAuley
MERRICK:
Certificate of Advanced Study: Lisa Funkenberg, Leslie Pieters
MINEOLA:
Certificate of Advanced Study: Deanna Tine
NEW HYDE PARK:
Certificate of Advanced Study: Janet Gonzalez
Master of Science in Education: Sheril Varghese
NORTH MASSAPEQUA:
Certificate of Advanced Study: Christine Compagnino, Christopher Schnepf
NORTH WOODMERE:
Certificate of Advanced Study: Caryn Bachar
OCEANSIDE:
Certificate of Advanced Study: Dianna LoCoco, Evan Madin, Laurence Malmud, Melisa Pinto
Master of Science in Education: Vivian Irizarry
OYSTER BAY:
Certificate of Advanced Study: Eileen Hacha-Sattar, Jason Leibowitz, Donna Ranaldo
PLAINVIEW:
Certificate of Advanced Study: Bonnie Bleck
ROCKVILLE CENTRE:
Certificate of Advanced Study: Erica Banks
Master of Science in Education: Brendan Sheehan
ROOSEVELT:
Master of Science in Education: Laurice Chambers-Blake
VALLEY STREAM:
Certificate of Advanced Study: Florence Balay, Claude Irwin, Jaelle Mann-Tineo, Cheriese Pemberton, Delia Torres-Crespo, Vanessa Williams, Bridget Zamot
Master of Science in Education: Evelyn Berkowitz
WANTAGH:
Certificate of Advanced Study: Scott Bullis, Lisa Carboy, Anthony Cusumano, Yajaira Herrera, Sheryl Levy, Michelle Mazza
Master of Science in Education: Christine Bartlett, Alba Masullo
WEST HEMPSTEAD:
Certificate of Advanced Study: Peter Ng-A-Fook
WESTBURY:
Certificate of Advanced Study: Rachelle Lewis, Frank Lukasik
NEW YORK CITY
BRONX COUNTY
BRONX:
Certificate of Advanced Study: Michael Abbey, Jeanette Acevedo, Yvonne Anderson, Helen Arroyo, Angelica Borrero, Janet Brown Anderson, Barbara Bunten, Karla Chiluiza, Nethaneel Cleary, Awilda Cortes, Francisco De La Rosa, Michele Degati, Danielle Derrig, Lisa Edmiston, Kathryn Freder, Veronica Jackson, Deborah Kasner, Ryanghe Kim, Sandra Kirwan-Mason, Grace Lewis, Colleen McGeehan, Juan Medina, Matthew Memoli, Tanya Mendola-Hammer, Hazel-Ann Mitchell, Indira Mota, Lorraine O'Shea, Patricia Queen, Denniston Reid, Esther Reyes, Alycia Rhinehart, Stephen Ritz, Maribel Rivera, Sandra Rivera, Cynthia Ruiz, Dyna Smith, Hugh Taffe, Anthony Tantillo, Denise Velez, Marsha Vernon, Bonita Williams, Sonya Wingate-Simmons, Joyce Wright
Master of Science in Education: Yvonne Anderson, Wanda Johnson, Michael Spence, Myrna Wright
RIVERDALE:
Certificate of Advanced Study: Sheryll Asendio-Weuker
KINGS COUNTY
BROOKLYN:
Bachelor of Science: Kathryn Guarino
Certificate of Advanced Study: Kenneth Adams, Sharon Antoine, Joseph Attzs, Freda Bacchus, Sari Bacon, Melissa Barnick, Eileen Besabe, Andrea Blackwell, Nadine Boyce, June Boyd, Janice Brennan, DeLouise Briggs, Regina Bufford, Angula Bumbury-Camacho, Ann Marie Chance, Wen-Wei Chang, Darryle Cook, Theresa Cornelius, Derek Cradle, Vanessa Cruz, Lorraine David, Devon Dawkins, David DeCamp, Deborah DeShong, Jacqueline Dimanche, Thomas Dunn, Sibyl Economos, Lincoln Esbrand, Allison Farrington, Katrina Foye, Anne Gambino, Carrie Gavigan, Marjorie George, Seth Gold, Khadijah Grant, Latasha Gray, Karen Griffith, Ana Haynes, Tricia Hazlewood, Desmond Henry, Onalis Hernandez, Patricia Husain, Marcella Irving, Sherese Jackson, Sandra Jacques, Ralph Jean-Baptiste, Cherry-Ann Joseph-Hislop, Karen Khan, Betty LaMothe-Compton, Steven Lebowitz, Debbie Levine-Greenbaum, Winston Lewis, Pascal Licciardi, Sharon Lord, Miriam Madison, Lissette Maldonado, Vincenza Mannino, Ken Marseille, Corrine Mattis, Linda Mazza, Jennifer McCall, Kathleen McGowan, Donna McLeod, Felix Melendez, Janine Miceli, Claudia Morales, Joan Mosely, Khali Murrell, Dionne Nedderman, Evelyn Nedderman, Yvonne Nelson, Patricia Nicome-Lendore, Diana Olsen, Patience Osifo-Ojo, Erica Padin, Deadre Parris, Jane Pedota, AnnMaria Prinzivalli, Zainab Qaabidh, Dana Raciunas, Doris Rivera, Kenthedo Robinson, Jonelle Rocke, Victoria Romanov, Alyssa Roye, Cheryl Sealey, Chandra Selver, Karen Shaw-Taylor, Yekaterina Slezinger, Christopher Smith, Katherine Soverall, Nola Spence, LaToya Staley, Jodie Stewart, Frank Thomas, Nicholas Tishuk, Emel Topbas, Andrea Toussaint, Danamarie Trezza, Anne VanRabenswaay, Richard Vargas, Charles Vassallo, Matthew Verold, Brenda Weekes
Master of Science in Education: Sharon Antoine, Lawan Bailey, Yvette Baxter, Marilyn Cummings, Jacqueline Dimanche, Sydelle Freed, Cherylann Gill, Khadijah Grant, Karen Griffith, Elaine Harrison-Yau, Sherese Jackson, Erika Jones, Sharon Lord, Khali Murrell, Evelyn Nedderman, Sylvia Rodriguez, Jodie Stewart, Andrea Toussaint, Matthew Verold
NEW YORK COUNTY
NEW YORK:
Bachelor of Arts: Curtis Rich
Bachelor of Science: Ruth Catalano
Certificate of Advanced Study: Matthew Ainley, Belinda Amoako, Kristin Arndt, Marya Baker, Ryan Baxter, Rosa Bonilla-Gomez, Roberto Bonsenor, Jumel Carlos, Rosana Casagrande, Perla Castro, Hollis Dannaham, Mayra Diaz, Cristian Figueroa, Brenda Fox, Natalia Garcia, Elizabeth Gil, Ellen Gordon, Miguel Guerrero, Emilie Kava, Deborah Krieger, Teresa Lewis, Wanda Mendez-Vargas, Michelle Murray-Glover, Gloria Nixon-Crouch, Cynthia Osborne, Michele Osborne, Robert Perkins, Jonathan Price, Corey Prober, Julius Rada, Oscar Riquelme, Oscar Riquelme, Myrna Rosado, Nataliya Ruchkina, Francine Smith, Angela Soto, Natasha Spann, Steven Squillante, Danielle Stecker, Christal Terry, Diedra Thomas, Wendy Thorpe, Wazi Ullah, Shawn White, Juan Yearwood, Christopher Zublionis
Master of Business Administration: Nino Kharaishvili
Master of Science in Education: William Harrington, Jonathan Price, Corey Prober, Julius Rada, Ravi Seeram, Christal Terry, Iris Witherspoon
QUEENS COUNTY
ASTORIA:
Certificate of Advanced Study: Theresa Costello, Nancy DePoalo, Susan Kondoff, Rosalind Macchio
Master of Science in Education: Theresa Costello
BAYSIDE:
Certificate of Advanced Study: Maureen Reidy
Master of Science in Education: Adam Breier
BELLEROSE:
Certificate of Advanced Study: Mayra Ruiz
BRIARWOOD:
Certificate of Advanced Study: Donna Davis
BROAD CHANNEL:
Certificate of Advanced Study: Kimberly Palmese
CAMBRIA HEIGHTS:
Certificate of Advanced Study: Jaimee Hazel, Elaine Woods
CORONA:
Certificate of Advanced Study: Faye Burrowes,
FAR ROCKAWAY:
Certificate of Advanced Study: Kathleen France, Ellen Trachtenberg
FLORAL PARK:
Certificate of Advanced Study: Dorothy Myles
FLUSHING:
Certificate of Advanced Study: Elizabeth Clifford, George Fitting, Sholom Fried, Michael Graber, Casey Jones, Susana Lemos, Christina Meditz, Jessica Miller, Maria Psaradakis, Steven Sachs, JoAnn Sansivieri, Andrew Scavone, Manpreet Singh, Steven Sparling, Jeffrey Vasquez, Photeni Vavilis-Petrou, Jennifer Watters, Irene Williams
Master of Science in Education: Tanika Bascoe, Robert McMahon
FOREST HILLS:
Certificate of Advanced Study: James Memola, Andrea Peteroy
GLENDALE:
Certificate of Advanced Study: Gabriela Altomarino, Sandra Vasquez
HOLLIS:
Certificate of Advanced Study: Brenda McDonald
HOWARD BEACH:
Certificate of Advanced Study: Ibis Lopez, Farrah McKenna
JACKSON HEIGHTS:
Certificate of Advanced Study: Maria Jimenez
JAMAICA:
Certificate of Advanced Study: Rita Baffour, Tanya Bates-Howell, Wendi Ben-Ari, Ryan Branch, Carlos Carrera, Gladlyn Green, Stacey Haley, Denise Harper, Branden Jackson, Wanda Lowe, Stephanie McCaskill, Omotayo Noisette, Mala Panday, Karine Stephenson, Sherlene Thomas
Master of Science in Education: Linnet Butcher, Omotayo Noisette, Socrates Ortiz, Robin Ransom
LAURELTON:
Certificate of Advanced Study: Lisa Applewhite, Sherneth Barrett-Hislop, Sheryl Service
Master of Science in Education: Lisa Applewhite, Renee Harper
LITTLE NECK:
Certificate of Advanced Study: Francesca Pavlovic
LONG ISLAND CITY:
Certificate of Advanced Study: Leslie Fiske, Doreen Sloan
MIDDLE VILLAGE:
Certificate of Advanced Study: Evelyn Mosquea-Taveras, Kelly Nepogoda, Terri Palermo D'Angleo
Master of Science in Education: Terri Palermo D'Angleo
NEPONSIT:
Certificate of Advanced Study: Tara Gillan-Basil
OAKLAND GARDENS:
Certificate of Advanced Study: James Femia
OZONE PARK:
Certificate of Advanced Study: Mihai Papadopol
RIDGEWOOD:
Certificate of Advanced Study: Christopher Derosa
ROCKAWAY BEACH:
Certificate of Advanced Study: Allison Taitt
ROCKAWAY PARK:
Certificate of Advanced Study: Marie Thomas
ROCKAWAY POINT:
Certificate of Advanced Study: Lori Ann Robertson
ROSEDALE:
Certificate of Advanced Study: Horace Cunningham
SPRINGFIELD GARDENS:
Certificate of Advanced Study: Nicole Lake
ST. ALBANS:
Certificate of Advanced Study: Marsha Barnes, Ryneld Curtis
Master of Science in Education: Marsha Barnes
SUNNYSIDE:
Certificate of Advanced Study: Michael Mascitti
WOODSIDE:
Certificate of Advanced Study: Yunsuk Cho
RICHMOND COUNTY
STATEN ISLAND:
Certificate of Advanced Study: Renee Abraham, Tatyana Bor, Shemina Brooks, Lisa Buono-Baker, Ilene Daniel, Gina Debe Franco, Arnold Gottlieb, Keri Hickey, RoseMarie Hughes, Susan Keag, Rachel Leininger, Rachel Leininger, Stacia Mason, Arleen Milton, Francesca Montalti, Videth Newton-Herring, Constance Pieters, Yolanda Ramirez, Nellie Rosario, Patricia Smith, Donny Swanson, Lynne Van Tassell, Albert Zeno
Master of Science in Education: Lisa Acquista
ONEIDA COUNTY
CASSVILLE:
Master of Science in Education: Kelley Wolcott
MARCY:
Master of Science in Education: Jessica Smith
NEW HARTFORD:
Master of Science in Education: John Drake, Michael Flagg
ROME:
Bachelor of Arts: Eric Hoehn
Master of Science in Education: Kate Ireland, Jennifer Mundy
SAUQUOIT:
Master of Science in Education: Sarah Slivinski
UTICA:
Bachelor of Science: Lauren DesJardins, Francesca Elacqua
Master of Science in Education: Jennifer Dougherty, Kelly Mangione, Eileen Schaffer, Sarah Stancato
WHITESBORO:
Master of Science in Education: Nicole Giambrone
ONONDAGA COUNTY
FAYETTEVILLE:
Bachelor of Arts: Caroline Massey
LIVERPOOL:
Master of Science in Education: Stephanie Buck
ONTARIO COUNTY
CANANDAIGUA:
Bachelor of Arts: April Miller
ORANGE COUNTY
BLOOMING GROVE:
Certificate of Advanced Study: Frank Santiago
CAMPBELL HALL:
Master of Science in Education: Julianne Sauer
FORT MONTGOMERY:
Certificate of Advanced Study: Jennifer Paul
GOSHEN:
Master of Science in Education: Lauren Picchione
HARRIMAN:
Certificate of Advanced Study: Lynn Caporale
MIDDLETOWN:
Bachelor of Arts: Teresa Amelio
Master of Science in Education: Katherine Hannon, Simone Scanlon
MONROE:
Bachelor of Science: Lisa Maneri
Certificate of Advanced Study: Leidy Pichardo
NEW WINDSOR:
Bachelor of Science: Rachel Bishop
Certificate of Advanced Study: Kristine Mullin
Master of Science in Education: Jennifer Brady
NEWBURGH:
Bachelor of Arts: Jason Politi
Master of Science in Education: Mary Ruvolo
WALDEN:
Bachelor of Science: Jennifer Mishk
OTSEGO COUNTY
CHERRY VALLEY:
Certificate of Advanced Study: Debra Anderson
ONEONTA:
Bachelor of Arts: Tamara Elwood
Master of Science in Education: Muga Katoke, Carol Qua
WORCESTER:
Bachelor of Science: Lisa Raville-Kingsbury
PUTNAM COUNTY
CARMEL:
Bachelor of Arts: Frank Locascio
Certificate of Advanced Study: Jared Kreiner
COLD SPRING:
Certificate of Advanced Study: Vanessa Horgan
GARRISON:
Bachelor of Science: Dana Fiorisi
MAHOPAC:
Certificate of Advanced Study: Elisa Grotto Ludwig
RENSSELAER COUNTY
AVERILL PARK:
Bachelor of Arts: John Hennessy
Certificate of Advanced Study: Shannon Turner
CASTLETON:
Certificate of Advanced Study: Valerie Albino
Master of Science in Education: Bonnie Robinson
CASTLETON ON HUDSON:
Bachelor of Science: Amanda Pfisterer
Master of Business Administration: Ryan Morgan
Master of Science in Education: Stephanie Cintron, Lisa Groves
CROPSEYVILLE:
Bachelor of Arts: Claudette Thornton
Certificate of Advanced Study: Kerri Messler
Master of Business Administration: Nancy Flynn
Master of Science in Education: Kerri Messler
EAST GREENBUSH:
Bachelor of Arts: Francesca Bruno
Bachelor of Science: Jordan Russo
Master of Science in Education: Nicoll Driscoll
EAST SCHODACK:
Bachelor of Arts: Elizabeth Mathews
JOHNSONVILLE:
Master of Science in Education: Rachel Akin
NASSAU:
Bachelor of Science: Kelly Blanchard
Master of Science in Education: Jennifer Colligan, Jessica Masters
POESTENKILL:
Bachelor of Arts: Ashley Primeau
RENSSELAER:
Bachelor of Arts: Kenneth Butler
Bachelor of Science: Felicity Cashman, Ashlee Kronau, Ashleigh MacDonald
Master of Business Administration: Jill Chaney
Master of Science in Education: Julie Adams, Melissa Podbielski, Keira Rielly
SCHAGHTICOKE:
Master of Science in Education: Renee Snell
STEPHENTOWN:
Bachelor of Arts: Joseph Champion
TROY:
Bachelor of Arts: Andrea Belanger, Joseph Burek, Meaghan Cassidy, John Lee, Adrian Warnock-Graham
Bachelor of Science: Paul D'Arcy, Amy Collins, Maureen Ferraro-Davis, James Gathen, Tia Henderson, Tarra Kowalski, Siovan McAvoy
Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration: Walter Apple
Certificate of Advanced Study: Stanley Harper, Mary Joseph, Theresa Odom
Master of Business Administration: Theresa Odom, Kristan Pelletier
Master of Science: Sabitha Veeraperumal
Master of Science in Education: Sarah Agars, Peter Anderson, Maggie Becker, Alina Bershad, Marcie Jo Bouchard, Lindsay Choppy, Jonathan Coleman, Catherine Coonradt, Alison Farrell, Sherry Flansburg, Lindsey Gibson, Jennifer Hayman, Jessica Hedrick, Joseph Henkel, Nicholas Moreno, Erin Quirk, Jillian Simpson, Sarah Stockbridge, Diane Testo
VALLEY FALLS:
Certificate of Advanced Study: Theresa Andrew
WEST SAND LAKE:
Master of Science in Education: Elizabeth Papero
WYNANTSKILL:
Bachelor of Science: Ashley Zeller
Certificate of Advanced Study: Christina Kellar
Master of Science in Education: Courtney Rowe
ROCKLAND COUNTY
GARNERVILLE:
Certificate of Advanced Study: Carolyn Rodriguez
HAVERSTRAW:
Master of Science in Education: Debra Quinones
NEW CITY:
Certificate of Advanced Study: Koener Daniel, Maryann Ferrara, Evelyn Murphy
Master of Science in Education: Maryann Ferrara
NYACK:
Certificate of Advanced Study: Jill McCabe
Master of Science in Education: Anita Manninen-Felix
POMONA:
Certificate of Advanced Study: Debra Faulmino
SUFFERN:
Certificate of Advanced Study: Debra Forman
THIELLS:
Certificate of Advanced Study: William McAuliffe
WEST NYACK:
Certificate of Advanced Study: Janice Winbush
ST. LAWRENCE COUNTY
MASSENA:
Bachelor of Science: Karen LaPointe
SARATOGA COUNTY
BALLSTON LAKE:
Bachelor of Science: Lee DeGraff
Certificate of Advanced Study: Sharon D'Agostino, Susan Gibbs
Master of Arts: Eliza Whipple
Master of Business Administration: Jyllian Evans
Master of Science in Education: Heather Zimmerman
BALLSTON SPA:
Bachelor of Arts: Stephen Felano, Sarah Fredericks
Certificate of Advanced Study: David Zadoorian
Master of Science in Education: Ann Dierna, Lisa Flynn
BURNT HILLS:
Master of Science in Education: Rory Adair
CLIFTON PARK:
Bachelor of Arts: Deanna Pitruzzella, John Roddy III
Bachelor of Science: Cassandra DeMartino, Virginia Fryer-Hollner, Stephen Hegener, Morgan Ropitzky
Certificate of Advanced Study: Kelsi Backus, Kristen Giudici, Douglas Loeser
Master of Business Administration: Sarah Cammans, Andrew Marriner, Mary Wiggins
Master of Science: Nicole Steuben
Master of Science in Education: Mary Beidl, Kelly Cataldo, Erica Christine, Leslie Foster, Rachel Gorleski, Christina Hatlee, Kristen Hodovanec, Raina Liebert, Teresa Mazzone, Jessica Mullens, Dawn Napolitano, Noelle Scarantino
CORINTH:
Master of Science in Education: Jessica Gunning, Ashley Lake
GALWAY:
Bachelor of Science: Sara LaFountain
GANSEVOORT:
Bachelor of Arts: Brian Durocher, Amanda Worth
Bachelor of Science: Robert McGough
Master of Science: Rafael Medina
GREENFIELD CENTER:
Master of Science in Education: Christopher Templin
HADLEY:
Bachelor of Science: Dianna Bolton
MALTA:
Master of Science in Education: Misha Mugits
MECHANICVILLE:
Bachelor of Science: Kimberly Hunt
Certificate of Advanced Study: James Wager
Master of Arts: Melissa Currado
Master of Business Administration: Gerald O'Malley
Master of Science in Education: Molly Fiet, Jennifer Riley
MIDDLE GROVE:
Bachelor of Arts: Bennjamin Griffin
Bachelor of Science: Danielle Sherman
REXFORD:
Bachelor of Science: Brian Palitsch
SARATOGA SPRINGS:
Bachelor of Science: Emily Armstrong, Courtney Hurd, Tyler Kelley
Master of Science in Education: Jean Botka, Camille Minnery, Christine Paige, Melissa Rajeski, Kerry Stapleton
SOUTH GLENS FALLS:
Bachelor of Arts: Erin Doody, Ashley Nolan
Bachelor of Science: Karrie Cook, Nicole Oddey
Master of Science in Education: Sarah McGrath
STILLWATER:
Bachelor of Science: Candace Craven, Erin Watkins
Master of Business Administration: Stephanie Forino
Master of Science in Education: Amanda Siska
VICTORY MILLS:
Master of Science in Education: Catie Ann Ippoliti
WATERFORD:
Bachelor of Arts: Caitlyn Iachetta
Bachelor of Science: Kristina Brewster
Master of Science in Education: Courtney Ahern, Chelsea Donovan, Patrick Reedy
SCHENECTADY COUNTY
DELANSON:
Master of Business Administration: Barbara Pieniazek
Master of Science in Education: Joanne Josefiak Oakes
DUANESBURG:
Master of Science in Education: Dana DeGraaf
GLENVILLE:
Master of Science in Education: Al Sacco, April Webster
NISKAYUNA:
Bachelor of Science: Christine Burke, Sara Castiglia, Jessica LaForce
Certificate of Advanced Study: Amanda Dorr, Judith Kubik, Kristen Neary, Michael Pipa
Master of Arts: Danielle Cremisio
Master of Science in Education: Amy Goyette, Rebecca Pollick, James Sullivan
PATTERSONVILLE:
Bachelor of Science: Debra D'Ambrosio
Master of Science in Education: Kimberly Wilson
ROTTERDAM JUNCTION:
Master of Science in Education: Jessica Karp
SCHENECTADY:
Bachelor of Arts: Ashley Baldwin, Robyn Cotugno, Katie Culman
Bachelor of Fine Arts: Oleg Saakyan
Bachelor of Science: Brittney Bigley, Laurie Byrnes, Christina Capullo, Annamaria Mancino, Jessica Millett, LeeAnn ONeill, Justin Pinn, Micchelle Rost, Christopher Spooner, Kevin Stiffler, Jill Valachovic
Certificate of Advanced Study: Shawna Carroll, Christopher Chank, Cathleen Drago, Rachel Gershon Rourke, Tiffany Giardono, Lisa Joyner, Jason O'Connell, Scott Sloan
Master of Arts: Robert Aronstein, Alric Lewis
Master of Business Administration: Silvia Albornoz-Romeo, Kathleen Starr
Master of Science: Yuji Mori
Master of Science in Education: Kelly Butler, Renee Cascone Parisi, Lisa Coppola, Angela Daddario, Anna DeNitto, MaryEllen DiCocco, Stephanie Foreman, Amber Hernandez, Sarah Karl, Sarah LaRose, Jill Luce, Lauren Marks, Melanie Novak, Stacey Paolino, Ashley Renda, Erica Sauter, Gabriel Smith, Deborah Steinbach, Daniel Traub, Sarah Webster, Melinda Whisenhunt
SCOTIA:
Bachelor of Arts: David Flint
Bachelor of Science: Joseph Eats, Nicole Fagle, Kelly Jones, Valerie Krawczyk, Brian Lindsay, Cheryl Morrett, Amanda Myslinski, Amy Schimpf
Certificate of Advanced Study: Judy Higgins, Joanne Wolcott
Master of Science in Education: Timothy Albanese, Amanda Alger, Bonnie Barner, Laura Brunez, Jennifer Buyce, Rebecca Hamm, Alexandria Martin, Jessica Sutherland, Fallon VanSchaick
SCHOHARIE COUNTY
COBLESKILL:
Combined Bachelor of Science/Master of Science: Nikki Schaffer
Master of Science in Education: Danielle Galasso
ESPERANCE:
Master of Science in Education: Danialle Schrom
HOWES CAVE:
Master of Science in Education: Kara Yorks
MIDDLEBURGH:
Master of Science in Education: Erin Damin
RICHMONDVILLE:
Master of Science in Education: Melissa Sperbeck
SUMMIT:
Master of Science in Education: Nancy Brumer
SUFFOLK COUNTY
AMITYVILLE:
Certificate of Advanced Study: Barbara Morning
BAY SHORE:
Certificate of Advanced Study: Floyd Anderson, Nija Humphrey
COMMACK:
Certificate of Advanced Study: Denise Hannaoui, Daniel Nehlsen, Miriam Ortiz
COPIAGUE:
Certificate of Advanced Study: Paula Wickham
CORAM:
Certificate of Advanced Study: John Carroll
Master of Science in Education: Madelyn Asperas
DEER PARK:
Certificate of Advanced Study: Subrina Oliver
DIX HILLS:
Certificate of Advanced Study: Saritha Perez
EAST HAMPTON:
Certificate of Advanced Study: Jeremy Russo
EAST MORICHES:
Certificate of Advanced Study: Toni Komorowski
HAUPPAUGE:
Certificate of Advanced Study: Frank Monteleone
HUNTINGTON STATION:
Certificate of Advanced Study: Sharon DePalo, Jason Renick
LINDENHURST:
Certificate of Advanced Study: Kevin Sheehan
MANORVILLE:
Certificate of Advanced Study: Esther Adler-Colvin
Master of Science in Education: Emily McCafferty
MASTIC:
Certificate of Advanced Study: Tracy Davis, Mary Koehler
MEDFORD:
Certificate of Advanced Study: Michelle DAmico
MIDDLE ISLAND:
Certificate of Advanced Study: Laverne Christie
OAKDALE:
Certificate of Advanced Study: Marianne Williams
PATCHOGUE:
Certificate of Advanced Study: Leah Dazzo
PORT JEFFERSON STATION:
Certificate of Advanced Study: Richard LoFaso, Jason White
RIDGE:
Certificate of Advanced Study: Laura Cosentino, Latisa Graham-Alexander
RONKONKOMA:
Bachelor of Arts: Patricia Weyer
SELDEN:
Certificate of Advanced Study: Gwenn Strader, Paul Strader
SHIRLEY:
Certificate of Advanced Study: Jasmine Gonzalez, Kevin Meyer
SMITHTOWN:
Certificate of Advanced Study: Michael Fusaro, Donna Nugent
SOUTHAMPTON:
Certificate of Advanced Study: Jamey Greco
STONY BROOK:
Bachelor of Arts: Tara McKinley
WEST BABYLON:
Certificate of Advanced Study: Amy Gamrat, Donna Laraia, Diomery Sanchez, John Savoca, Elizabeth Walsh-Bulger
WEST ISLIP:
Certificate of Advanced Study: Susan Solomonik
Master of Science: Christine Ell
WHEATLEY HEIGHTS:
Certificate of Advanced Study: Shirley Vargas
SULLIVAN COUNTY
MOUNTAIN DALE:
Bachelor of Science: Samantha Anderman
ULSTER COUNTY
HIGHLAND:
Certificate of Advanced Study: Antonio Hernandez
HURLEY:
Bachelor of Science: Steven Nilsen
KINGSTON:
Bachelor of Arts: Alisha Marks
Master of Science in Education: Sam Jones
LAKE KATRINE:
Master of Science in Education: Erika Shaut, Richard Sutton
MARLBORO:
Bachelor of Science: Kayleigh Marquis
MILTON:
Bachelor of Science: Erica Affuso
NEW PALTZ:
Bachelor of Arts: Melissa Curcio
PORT EWEN:
Bachelor of Science: Michael McCord
RUBY:
Bachelor of Science: Jessica Shaloiko
SAUGERTIES:
Master of Science in Education: Nancy Gunn, Kathleen Higgins, Brenda Mentz, Douglas Sanders
WEST SHOKAN:
Master of Science in Education: Colette Caprotti
WOODSTOCK:
Bachelor of Science: Jennifer Skeats
WARREN COUNTY
CHESTERTOWN:
Bachelor of Science: Wendy Harppinger
GLENS FALLS:
Master of Science: Scott Monahan
Master of Science in Education: Kellen Roberts, Jennifer Shewell
LAKE GEORGE:
Bachelor of Fine Arts: Brie Rosecrans
LAKE LUZERNE:
Bachelor of Science: Jacqueline Moeller
Master of Business Administration: Daniel Wisell
QUEENSBURY:
Bachelor of Arts: Blaire Rocque, Gisele Solis
Bachelor of Science: Alissa Bevivino
Certificate of Advanced Study: Demitra Katsios
Master of Business Administration: John Luttmer
Master of Science in Education: Roseanne Ientile, Demitra Katsios, Michael Leonbruno, Andrew Terry
WASHINGTON COUNTY
FORT EDWARD:
Bachelor of Science: Rebecca Bogart
Certificate of Advanced Study: Raymond Ruby
GREENWICH:
Bachelor of Science: Katie McDonough
HUDSON FALLS:
Certificate of Advanced Study: April Struwing
Master of Science in Education: Crystal Dickinson, Brandie McRae
KATTSKILL BAY:
Bachelor of Arts: Meredith Cole
SALEM:
Bachelor of Arts: Kimberlee Harrington
WESTCHESTER COUNTY
BRONXVILLE:
Certificate of Advanced Study: Alethia Bryan
CORTLANDT MANOR:
Master of Science in Education: Erin Sullivan
ELMSFORD:
Certificate of Advanced Study: Patricia Werner
IRVINGTON:
Certificate of Advanced Study: David Grisevich
LARCHMONT:
Certificate of Advanced Study: Nicole Hill
MOUNT KISCO:
Certificate of Advanced Study: Marella Richardson
MOUNT VERNON:
Certificate of Advanced Study: Venus Williams
NEW ROCHELLE:
Certificate of Advanced Study: Margaret McConnell
OSSINING:
Certificate of Advanced Study: Tara Crocco
Master of Science in Education: Tara Crocco
PORT CHESTER:
Master of Science in Education: Shannon Griffin Kelsey
SOMERS:
Master of Science in Education: Kate Karoglanian
TARRYTOWN:
Certificate of Advanced Study: Gail Krieger
Master of Science in Education: Gail Krieger
TUCKAHOE:
Bachelor of Science: Daniele Saccoccio
WEST HARRISON:
Master of Science in Education: Meaghan Taliercio
WHITE PLAINS:
Certificate of Advanced Study: Andrea Bennett, Florence Bolton, Reynolds Longfield, Lisa Swift
Master of Science in Education: Reynolds Longfield
YONKERS:
Certificate of Advanced Study: Elizabeth Arrendell, Deborah Battle, Tishroy Collins, Eddie Del Valle, Stefanie Denison, Jose Garcia, Johanny Grullon, Washington Hernandez, Faroque Iqbal, Christine Lopano, Lucy Lukaj, Harvey Zuckerman
Master of Science in Education: Kathryn Beaton, Tishroy Collins, Giovanna DeAngelis, Stefanie Denison, Stephen DiPaola, Faroque Iqbal, Lucy Lukaj, Harvey Zuckerman
YORKTOWN HEIGHTS:
Certificate of Advanced Study: Yolanda Valez
OUT OF STATE
ARKANSAS
MAUMELLE:
Master of Business Administration: Richard Owens
CALIFORNIA
BREA:
Bachelor of Arts: Teresa Solorio
GREENBRAE:
Bachelor of Science: Alexandra LaFite
CONNECTICUT
GRANBY:
Bachelor of Science: Rebecca Sarnecki
NAUGATUCK:
Certificate of Advanced Study: Lois Wilks-Looby
PROSPECT:
Bachelor of Science: Gary Miller
FLORIDA
LEHIGH ACRES:
Bachelor of Science: Meghan Lehet
MIMS:
Bachelor of Science: Amy Temple
ORLANDO:
Master of Science in Education: Monica Benn
VIERA:
Bachelor of Science: Tiffany Letawa
HAWAII
EWA BEACH:
Master of Science in Education: Daniel Mueller
MAINE
WELLS:
Master of Science in Education: Melissa Fagle
MASSACHUSETTS
PITTSFIELD:
Bachelor of Science: Rosemary Coviello, Cristina Silva
PLYMOUTH:
Master of Science in Education: Andrea Francis
WEST SPRINGFIELD:
Master of Science in Education: Kathryn Borek
NEW HAMPSHIRE
CANDIA:
Bachelor of Arts: Kristine Cunningham
HAMPSTEAD:
Master of Science in Education: Ian French
KEENE:
Bachelor of Fine Arts: Monica Bill
MILFORD:
Bachelor of Science: Siobhan Flynn
NEW JERSEY
BAYONNE:
Certificate of Advanced Study: Sara Medina
BERGENFIELD:
Certificate of Advanced Study: Yuelisse Nunez
BOGOTA:
Certificate of Advanced Study: Ivan Salinas
EAST ORANGE:
Certificate of Advanced Study: Elliston Little
EAST WINDSOR:
Master of Science in Education: Shaundrika Stevenson
ELIZABETH:
Certificate of Advanced Study: Regina Gutierrez
ENGLEWOOD:
Certificate of Advanced Study: Vincent Pereira
GARFIELD:
Certificate of Advanced Study: Shawn Rux
HACKENSACK:
Certificate of Advanced Study: Mary Champagne
HACKETTSTOWN:
Certificate of Advanced Study: Robert O'Connor
JERSEY CITY:
Certificate of Advanced Study: Nyasha Browne
Master of Science in Education: Nyasha Browne
NORTH BERGEN:
Certificate of Advanced Study: Stephen Younger
PISCATAWAY:
Certificate of Advanced Study: Susan Eng-Sang
RIDGEFIELD PARK:
Certificate of Advanced Study: Teisha Jones
Master of Science in Education: Junior Hernandez
RIDGEWOOD:
Certificate of Advanced Study: Luke Freeley
SAYREVILLE:
Certificate of Advanced Study: Noelia Vega
SEA ISLE CITY:
Bachelor of Fine Arts: Ashley DuRoss
TEANECK:
Certificate of Advanced Study: Deborah Alford, Audrey Wolfe
NORTH CAROLINA
CARY:
Bachelor of Science: Sarah L'Homme
CHARLOTTE:
Master of Science in Education: Todd Franklin
GREENSBORO:
Master of Arts: Michelle Acosta
HOLLY SPRINGS:
Master of Science in Education: Sarah Diller
PENNSYLVANIA
BRYN MAWR:
Certificate of Advanced Study: Elizabeth McNally
RHODE ISLAND
EAST GREENWICH:
Bachelor of Fine Arts: Patrick Hennessey
SOUTH DAKOTA
VERMILLION:
Master of Science in Education: Mejai Bola Avoseh
VERMONT
SHELBURNE:
Bachelor of Science: Christina Brooker
VIRGINIA
FREDERICKSBURG:
Master of Business Administration: Jennifer Donohue
WASHINGTON
BENTON CITY:
Bachelor of Arts: Samantha Brown
#
08-15